Sør-Trøndelag EHK, Nord-Trøndelag EHK og Jämtland EHK har sammen klart til å få til en klubbkamp for løshund den 13. og 14. november.

Østerdalen avventer med å bli med pga usikkerhet om de har kapasitet og terreng til å arrangere på hjemmebane. Vi ser at vi kommer med info om dette i tolvte time, men det har vært mange tråder som skal knytes sammen, og alt har ikke vært klart før nå. Håper så mange som mulig har lyst til å delta, og melder seg på. Reglene finner dere på denne linken.

Det er en forutsetning at de som deltar for vår klubb er hovedmedlemmer i STEHK. At vi har fått med oss svenskene på å arrangere prøve over to sammenhengende dager syns vi er spennende og tilbakemeldingene derfra tyder på det samme.

Jämtland har allerede tatt ut sine hunder gjennom sin svenske mesterskaps-kvalifisering.