Sør-Trøndelag Elghundklubb arrangerte Løkkenutstillingen for elghundrasene 15. november 2015 innendørs for første gang, på Berge Gård, Vormstad.

Ut fra tidligere års moderate påmelding, forsøkte vi i år med en dommer, Marianne Holmli, for alle raser. Veldig gledelig ble det rekordstor påmelding, med 100 voksne hunder og 13 valper. Valpene ble bedømt av Rune Tyvold.  Dermed er Løkkenutstillingen større enn Trondheimsutstillingen dette året.

Dommere, ringsekretær, skriver og øvrige funksjonærer gjorde en kjempejobb, og arrangøren har fått svært gode tilbakemeldinger. Det er et stort ønske om å fortsette å ha utstillingen innendørs, da det vanligvis er surt og kaldt midt i november i Trøndelag.

1BIS ble NEG; N SE UCH N SE J(L)CH DI-Rossi, med eier Kjetil Skogstad fra Verdal. 2BIS ble NES; Holingen’s Kaja, med eier Asbjørn Guttorm fra Karasjok.

Varjdalen’s premie til utstillingens yngste jaktpremierte hund med EXC gikk til jamthunden Alabergets Dino

Vi minner om klubbens neste utstilling, Trondheimsutstillingen 2. april 2016 med to dommere.

Fullstendig resultatliste finnes her og for valpeshow her

1BIS og 2BIS Lokken

 

1BIS og 2BIS

 

Bilde1Lokken

 

 

Bilde2Lokken

 

Bilde3Lokken